Cerrahi Sünnetin Faydaları Nelerdir?

Cerrrahi Sünnet Nedir?

Sünnet, penisin uç kısmında idrarın çıkış deliğini kapatan ve bu kısımda kapalı bir boşluk oluşturan deri katlantısının belirli bir şekilde ve uzunlukta, cerrahi müdahaleyle kesilip alınması işlemidir. Doğumdan erginliğe kadar her yaşta sünnet yapılabilmektedir. Biz, Mutlu Sünnet Kliniği olarak, yılların verdiği bilgi birikimi ve tecrübeye dayanarak, Ankara ilinde hizmetlerimizi sürdürmekteyiz.

Sünnette birçok teknik olsa da, kliniğimizde ideal yöntem olan cerrahi sünnet metodunu tercih etmekteyiz. Klipsli sünnet tekniği, kliniğimizde uygulanmamaktadır. Sünnet operasyonlarının halk dilinde sünnetçi olarak nitelendirilen kişiler tarafından yapılması doğru değildir. Sünnet işlemi, cerrahi bir operasyon olduğu için uzman doktorlar tarafından yapılması gerekir. Kliniğimizde sünnet operasyonunu, yalnızca Dr. Zafer Mutlu gerçekleştirmektedir.

Sünnetin Faydaları Nelerdir?

Sünnet, dini inançla bağdaştırılsa da, sağlık açısından da önem teşkil etmektedir.

Cerrahi Sünnet Nasıl Yapılır?

Hastanın yaşı ve durumu göz önünde bulundurularak anestezi işlemi gerçekleştirilir. Penisin hissizliği sağlandıktan sonra, kesme hattı belirlenerek penis ucunu kapatan deri katlantısı, cerrahi müdahaleyle kesilir. Sonrasında uçları estetik ve emilebilir dikiş iplikleri ile birbirine dikilir. Emilebilir dikişler kullanıldığı için, operasyon sonrası dikiş alma işlemi gerekmemektedir.

İşlem sonrasında ise, genellikle sargı dahi gerekmemektedir. Bazen küçük bir sargı yapılır. 48 saat sonrasında sargı alınarak, hasta banyo yapabilir. Bu süreçte hasta, ağrı kesici kullanabilir. Penis ucunda hafif bir şişme ve kızarıklık görülebilir. İki hafta içinde, hızlı iyileşen sünnet, normal ve sağlıklı görünümüne kavuşur.

Mutlu Sünnet Kliniğinde Cerrahi Sünnet

Kliniğimizde, tamamen steril bir ortamda sünnet operasyonunu gerçekleştirmekteyiz. İdeal operasyon şartlarında deri katlantısını almaktayız.

 

Kliniğimizde, sünnet yapışıklığının giderilmesi işlemi de uygulanmaktadır. Yapışık olan deri, penisin baş kısmında ayrılarak, sünnet işlemi ile birlikte yapılmaktadır. Sıyrılan deri ile, sarı renkte bir doku oluşmaktadır. Ancak hızla düzelir.

 

Ciltle ilgili estetik hatalar ve eksik sünnet kliniğimizde düzeltilebilmektedir.

 

Kliniğimizde, sünnet fotoğrafçısı; sünnet öncesi, sünnet sırası ve sünnet sonrasında madalya töreni fotoğrafları için hizmet verebilir. 5-7 dakika süren bir sünnet videosu çekebilir. Bu ekstra bir hizmettir ve ailenin isteği üzerine yapılmaktadır.

 

Sünnet operasyonundan sonra komplikasyon olarak kanama meydana gelirse, hızla bildirilmelidir.