Gömük Penis Sünneti

Gömük Penis Sünneti

Çocuklarda gerçekleştirilen sünnet işlemlerinden sonra, ebeveynleri rahatsız eden durumlardan biride pipilerde gözle görünen kozmetik bozulmalardır. Gömük penis sorunu olarak adlandırılan ve genelde doktorlar tarafından 2 yaşına kadar teşhis edilen bu sorun, özellikle kilolu çocuklarda gözlemlenmektedir. Sünnet olduktan sonra, pipinin cildin alt kısmına doğru kaçması sonucu gözükmemesi ile bu durum ortaya çıkmaktadır. Anormal durum gömük penis sünneti olarak adlandırılır. Aslında normal olan pipi, genelde onu dışarda tutmakla görevli bağların yeterli gelişmemesi sonucu içeri kaçmaktadır. Doğumdan kaynaklanan anormal bir durum olan gömük penis sıkıntısı, pipinin dışarıda olmasını sağlayan bağların, hatalı bir şekilde gövde yerine sünnet derisine bağlı olmasından kaynaklanmaktadır.

Gömük Penis Sorunu Belirtileri

Sünnet operasyonu sırasında deri kesilince, otomatik olarak bağlarda kesilmiş olur ve böylece pipi vücut içerisine girer. Özellikli kilosu olan çocukların yağ dokusu sebebiyle, görünüm estetik açıdan olumsuz bir bakış açısına neden olur. Kilolu çocuk sünneti konusunda birçok işlem gerçekleştirmiş olan kliniğimizde, sünnet yapışıklığının giderilmesi işlemi de uygulanmaktadır. Yapışık derinin çocuğun pipisinin baş kısmından ayrılarak, sünnet işlemleri gerçekleştirilir. Gömük penis işlemleri konusunda başarılı kliniğimizin tüm operasyonlarını sadece Dr. Zafer Mutlu yapmaktadır. Operasyon ile pipinin köküne dikiş atılarak sabitlenmesi sağlanmaktadır.

Gömük Penis Tedavisi İyileşme Süreci

Bu hızlı ve kolay işlem sayesinde her hangi bir özel pansumana gerek duyulmadan estetik kaybın önüne geçilerek sağlıklı ve konforlu bir vücuda kavuşulmaktadır. İşlem bitimden 2 gün sonra yıkanmaya başlayabilen çocuklar, 7. günün sonunda tamamen sağlıklı bir yapıya kavuşurlar. Tüm bu işlemlerin kolay bir şekilde gerçekleşmesi oldukça önemlidir. Bu sebepten tecrübeli ve güvenilir klinikler aracılığıyla, uzman doktorlar gözetiminde gerçekleşmesi oldukça önemlidir. Çünkü bu işlem sırasında pipiye yapılan uygulama, sinir uçlarına çok yakın bir alandan geçmektedir. İşlemlerin gerçekleştirildiği kilolu çocukların şayet kilo alımlarına dikkat edilmezse, pipide geri çekilme durumları yeniden yaşanabilir ve tekrar operasyon yapılmasına ihtiyaç duyulabilir.