Cerrahi Sünnet

Sünnet Nedir ?

Sünnet insanlık tarihi boyunca her zaman yapılagelmiş bir uygulamadır. En temelde dini bir uygulama olan sünnet aynı zamanda tıbbi bir operasyondur.


Tıbbi açıdan, erkek çocuğun penisinin ucunda doğuştan var olan, idrar çıkış deliğini kapatan ve o alanda mikroorganizmaların hızlı üremesine sebep olan deri parçasının alınması işlemidir.

Mutlu Sünnet Fotoğraflarına Gözatın

Sünnetin Faydaları

Sünnet özellikle Müslümanlarda ve Musevilerde dini bir uygulamadır. Fakat gün geçtikçe tıbben de sünnet üzerine araştırmalar artmakta, araştırma sonuçlarına göre sünnetin birçok faydasının olduğu gözlemlenmektedir. Bu açıdan sünnetin başlıca faydalarını söyle sıralayabiliriz:

Uzman Sünnet Doktoru

Sünnetin faydalarından istifade edebilmek için mutlaka doğru yerde sünnet yapılmalıdır. Günümüz teknolojisi ve tıbbi gelişmeler sünnet uygulamalarının çok daha kolay ve hızlı yapılabilmesini sağlamaktadır. Operasyon yapılan yerin mutlaka steril, yetkin bir kurum olması, operasyon sırasında teknolojiye uygun cihazların kullanılması gerekmektedir. Operasyonda görev alacak kişi ve kişiler mutlaka uzman olmalıdır.

 

Ankara sünnet ihtiyaçlarına uzun yılların bilgi ve birikimiyle cevap veren kliniğimiz çağdaş çözümler sunmaktadır. Sağlığınız bizim için her şeyden önemlidir ve tamamen steril şartlarda operasyonlarımız gerçekleştirilmektedir. Yarım asırdan uzun süredir binlerce sünnet yapmış doktorlarımız operasyonda görev almaktadır. Dilediğinizde kliniğimizle iletişime geçebilir, daha detaylı bilgi alabilir, randevu oluşturabilirsiniz.