Hakkımızda

Dr. Zafer Mutlu olarak yılların bilgi, birikim ve deneyimini her geçen gün daha geniş kitlelere ulaştırabilmek adına çalışmaktayım. Hayat yolculuğum Bulgaristan’ın Ruse şehrinde dünyaya gelmemle başlamıştır. İlköğretimimi Bulgaristan’da tamamladım ve 1974 yılında ailemle birlikte Türkiye’ye göç ettim.

 

Türkiye’ye geldikten sonra ortaokul ve lise öğrenimimi Bahçelievler Deneme Lisesi’nde tamamladım. Daha sonrasında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni kazandım. 1986 yılında tıp fakültesini bitirdikten sonra mecburi hizmetimi tamamlamak için Muş Devlet Hastanesi’nde göreve başladım ve meslek hayatıma ilk adımı burada attım.

 

1988 yılında Ankara Mamak bölgesinde Aile Sağlığı Merkezi’nde göreve başladım. Sonrasında 1993 yılında Özel Kayaş Polikliniği’ni kurdum. 2008 yılına kadar binlerce sünnet operasyonuna imza attım. 2014 yılında uzun yıllar başarıyla sürdürdüğüm devlet memurluğu görevimden emekli oldum. Fakat çalışma ve insanlara faydalı olma azim ve kararlılığım hiçbir zaman eksilmedi. Bu nedenle emekli olduktan sonra Sincan Koru Hastanesi’nde, Özel Eryaman Hastanesi’nde, Özel Medikal Park Hastanesi’nde ve Özel Güven Hastanesi’nde çalışmalarıma devam ettim.

 

Meslek hayatım boyunca çok fazla hatalı sünnet vakalarına tanık oldum. Sünnetin çok önemli bir uygulama olduğu toplumumuzca kabul edilmekle birlikte geçmiş yıllarda uzman hekimler dışındaki kişilerce çok fazla sünnet yapılmış olduğunu gördüm.

 

Oysa sünnet uygulamaları son derece hassas, estetik ve sağlık boyutları olan uygulamalardır. Bu nedenle alanında uzman kişilerce, klinik ortamlarında yapılması gerekir. Bir taraftan toplumumuzda bu farkındalığın artması, diğer taraftan da geçmiş hatalı uygulamaların düzeltilmesi adına kuzenim Kadir Mutlu ile birlikte sürdürme kararı aldık.

 

Sünnet konusunda Türkiye’nin önde gelen isimlerinden birisi olan Kadir Mutlu ile birlikte kliniğimizde çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

Bol

eğlenceli sünnet operasyonu

Sünnet operasyonlarının aynı zamanda psikolojik bir boyutu da vardır. Hangi yaşta olursa olsun sünnet olacak kişi operasyona hazırlanmalı, bunun için en uygun şartlar oluşturulmalıdır. Travma kalmaması adına sünnet çocuğuna gerekli destek sağlanmalı, operasyon öncesi rahatlatılmalı, en güzel şekilde ikna edilmelidir. Özellikle çocuklarda operasyonun olabildiğince eğlenceli geçmesi sağlanmalı, bunun için onların hoşlanacakları oyunlar, çizgi filmler gibi etkinliklerden yararlanılmalıdır. Sünnet kliniği olarak bizler sağlıklı ve konforlu bir sünnet için bütün olanaklarımızı seferber ediyoruz.

 

Bol eğlenceli bir sünnetin geçmesini sağlıyor, iyileşme sürecinin olabildiğince hızlı olmasını sağlıyor ve dilerseniz sünnet anılarınızı ölümsüzleştirmenize yardımcı oluyoruz.

Sağlık

standartlarına uygun sünnet kliniği

Sünnet en temelde dini bir uygulamadır ve asırlardır başta Müslümanlar olmak üzere çeşitli dinlerdeki erkekler sünnet edilmektedir. Aileler genellikle çocukluk çağlarında çocuklarını sünnet ettirseler de her yaşta sünnet yapılabilmektedir. Bununla birlikte her geçen gün sünnet olma yaşı düşmekte, doğumdan itibaren daha erken yaşlarda sünnet yaygınlaşmaktadır. Yine de ebeveynlerin ve kişilerin belirlemiş oldukları her zaman diliminde sünnet gerçekleştirilebilmektedir.

 

Sünnet dini bir uygulama olsa da operasyon detayı itibariyle bir sağlık uygulamasıdır. Bu nedenle bütün operasyonlar gibi sünnette de steril bir ortama ve uzman bir hekime ihtiyaç vardır. Eğer gerekli şartlar sağlanmadan sünnet yapılmaya kalkışılırsa farklı sağlık sorunları oluşabilir.

 

Üstelik sünnet aynı zamanda bir estetik uygulamadır. Erkeklik organında sünnet edilecek alanın tam olması gerektiği kadar alınması gerekir. Aksi taktirde ilerleyen yaşlarda kişinin rahatsız olacağı durumlar ortaya çıkabilir. Bütün bu hususlardan dolayı sünnet kliniği seçilirken son derece titiz olunmalı, alanında uzman, eğitimli kişilerden hizmet alınmalıdır. Sünnetin yapılacağı ortamın da mutlaka klinik ortamı olması, hijyen ve sterilizasyona uygun olması gerekmektedir. Bizler kliniğimizde tam da bu amaçlar doğrultusunda hizmet veriyoruz.