Sünnet Derisi Darlığı İdrar Zorluğu

Fizyolojik olarak sünnet derisi cinsel organı sarmalayan ve kimi zaman fazla dar olduğu için sağlık sorunlarına sebep olan bir fazlalıktır. Dar olan sünnet derisi zamanla idrar boşaltımını engelleyecek düzeye ulaşır ve önü alınamaz problemler yaratır. Bu gibi durumların önünü alabilmek adına yapılabilecek en etkili hamle sünnet uygulamasıdır. Sünnet uygulaması fizyolojik olarak yarar sağladığı gibi boşaltım sistemine de çok büyük fayda sağlar. İdrar boşaltımı için çıkış noktasının sıkı ve dar olmaması evladır. Bu nedenle fazlalık ve faydasız olan sünnet derisinin alınması insan sağlığını ciddi derecede etkiler. Özellikle yeni doğanların zamanla büyüdükçe daha çok mustarip olduğu sünnet derisi darlığı için önlemin erken alınması gerekir. Enfeksiyon riskinin en az olduğu ve çocukların mental olarak hazır olduğu bir dönemde sünnet işlemini gerçekleştirmek, sünnet derisi darlığı rahatsızlığına karşı en etkili önlemdir. Kliniğimizde oldukça profesyonel cerrahi operasyonlar ile sünnet hizmeti vermekteyiz. Tüm sünnet işlemlerini cerrahi yöntemlerle gerçekleştiriyoruz ve klipsli yöntemlere başvurmuyoruz. Bu açıdan daha sağlıklı yollara başvurduğumuz söylenebilir.

Sünnet Derisi Darlığı Sebepleri

Henüz yeni doğan ve bebek cinsel organlarında en çok rastlanılan sağlık problemlerinin başında sünnet derisi darlığı gelmektedir. Özellikle bebeklerde görülen bu rahatsızlığın temel sebebi sünnet derisinin genişlememesi ve cinsel organı sıkmasıdır. Bu gibi durumlarda çocuklarda ağrılar oluşabileceği gibi idrar boşaltımında da problemler doğabiliyor. Ayrıca sünnet derisinin dar olması hasebiyle deri içerisinde biriken idrar çeşitli hastalıklar doğurabilir. Cinsel yollarda enfeksiyon gibi ilerleyen yaşlarda büyük rahatsızlıklar doğurabileceği gibi çocukların tuvalet ihtiyacını gidermesine de mâni olabilir. Sünnet edilmeyen çocukların gelişmeyen deri yapısına sahip olmaları durumunda bu rahatsızlığa daha çok rastlanır. Bu nedenle çocukların düzenli olarak kontrollerinin yapılması ya da sünnet edilmeleri gerekir. Kliniğimizde doğru ve sağlıklı çözümleri sizlere sunmaktayız. Uzman görüşüne başvurmak her zaman sağlık açısından kazançlı çıkmanızı sağlar.

Sünnet Derisi Darlığı Çözümleri

Sünnet derisinin meydana getirdiği en büyük problem idrar zorluğu olarak dillendirilebilir. İdrarın çıkış yolunu daralttığı için derinin en çabuk şekilde alınması gerekir. Bunun da tek yolu sünnettir. Günümüzde geçmişe nazaran sünnet imkanına ulaşım daha kolaydır. Biz kliniğimizde tüm sünnet işlemlerini cerrahi yöntemler kullanarak gerçekleştirmekteyiz ve klips kullanımına başvurmamaktayız. Bu sayede sağlıklı olan yöntemi seçmiş bulunmaktayız. Ayrıca sünnet derisinin fazlalığı birçok enfeksiyona da sebebiyet vermektedir. Sünnet olunması halinde bu enfeksiyonların önüne geçilebilir. Kliniğimizde her türlü yaş grubundan insana sünnet hizmeti vermekteyiz. Bu açıdan bizi gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz. Sünnet derisinin alınmasından sonra özellikle çocuklarda büyük bir rahatlama gözlemlenebilir. İdrar zorluğunun da ortadan kalkmasıyla beraber çocukların tuvalette yaşadığı sıkıntılar da nihayete erer. Kliniğimize başvurarak tüm sünnet işlemlerini cerrahi operasyonlar ile gerçekleştirebilirsiniz.