Sünnet Fiyatlar 2022

Sünnet fiyatları 2022 sünnet işlemi yaptırmak isteyenlerin en çok merak ettiği konulardan biridir. Sünnet işlemi devlet hastanelerinde ve üniversite hastanelerinde ücretsiz bir şekilde yapılmaktadır. Özel hastanelerde ve kliniklerde ise 700 TL’den başlayıp hastanelerin hizmet ve şartlarına göre 7.000 TL gibi rakamlar belirtilmektedir.

 

Dr. Zafer Mutlu olarak tecrübe ve deneyimlerimiz ile Ankara ilinde profesyonel bir şekilde sünnet hizmeti sunmaya devam ediyoruz. İşlemlerimiz sırasında her türlü hijyen kuralına uyarak herhangi bir sorun yaşanmasını engelliyoruz. Sünnet işlemi fiyatlarımız ile ilgili detaylı bir şekilde bilgi almak için bize ulaşım sağlayabilirsiniz.

Sünnet Nedir?

Erkekler penis başını örten, sünnet derisi adı verilen bir başlık ile dünyaya gelirler. Penis başını kaplayan bu deri tabakasının ve mukozal dokunun cerrahi olarak kaldırılması işlemine sünnet denmektedir. Böylece penis başı açığa çıkarılmış olur. Bu kaldırılan deri tabakası dışta gözle görülen deri tabakası ve içte mukozal tabaka olmak üzere iki tabakadan oluşur. İkisine birden tıp dilinde prepisyum adı verilir.

 

Sünnetin tarihçesi milattan önceki zamanlara dayanmaktadır. Toplumlar geçmişten günümüze çeşitli sebeplerle sünnet işlemini uygulamışlardır. Toplumların pek çoğu sünneti kültürel ve dini sebeplerle yapmışlardır. Günümüzde bazı ülkelerde kültürel ve dini herhangi bir sebep olmamasına rağmen, yararlarından ötürü sünnet işlemi yapılmaktadır. Sünnet işlemi Müslüman olmanın özelliklerinden biri sayılmıştır.

 

Erkeklerde sünnet işleminin uygulandığı tek din İslam değildir. Yahudilerde ve Musevilerde de sünnet işlemi kutsal sayılıp erkek çocuklara uygulanmaktadır. Toplumumuzda ise sünnet olmaya çok büyük önem verilmiştir. Sünnet olan çocuk için düğünler ve eğlenceler düzenlemek bir gelenek haline gelmiştir.

Sünnetin Faydaları

Cerrahi sünnet işleminin sağlık bakımından pek çok faydası bulunmaktadır. Bu faydalarından bazıları şu şekildedir: