Sünnet Yapışıklığının Düzeltilmesi

Erkekler için doğumdan hemen sonra veya çocukluk evresinde en çok rastlanan sıkıntılardan biri sünnet yapışıklığı sorunudur. Genelde bebeklerde ve kilolu çocuklarda görülen bu sağlık problemini çözmenin birçok alternatif yolu vardır. En etkili yol bir uzman doktorun görüşlerine başvurmaktır. Biz kliniğimizde sünnet ile ilgili birçok hizmet verdiğimiz gibi sünnet yapışıklığına dair de çözümler üretiyoruz. Eğer sünnet yapışıklığı ile ilgili herhangi bir önlem alınmazsa ilerleyen yaşlarda çocuğunuzun ağrı sekansları başlayabilir. Henüz erken dönemde gerekli önlemleri almak son derece önemlidir. Biz firma olarak tüm yapışıklık sorunları için hassasiyetle çalışmalarımızı yürütüyoruz. Cerrahi operasyonlar kullanarak sünnet yaptığımız için en sağlıklı yöntemleri kullanıyoruz. Bu sayede bu alanda olabildiğince az problem yaratacak riskler alıyoruz. Sünnet konusunda derin tecrübelere sahip olan Dr. Zafer Mutlu’nun yaptığı cerrahi operasyonlarda yapışıklık riski en azdır. Ayrıca böyle bir durumla karşılaşmanız halinde kliniğimizi gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz.

 

Sünnet Yapışıklığı Sebepleri

Sünnet nihayetinde bir cerrahi operasyondur. İnsan vücudunun herhangi bir bölgesinde yapılan ameliyat kadar önemlidir. Bu nedenle dikkatlice yürütülmesi gereken bir süreçtir. Her cerrahi operasyon gibi sünnetin de belli bir süre içerisinde onarım durumu yaşanır. Derinin kesildiği bölge mikrop ve dış etkenlere karşı savunmasız olduğu için çok çabuk sağlık problemi doğabiliyor. Bu durumların en sık yaşananlarının başında sünnet yapışıklığı gelir. Derinin kesildiği çeperde ya da henüz ortada sünnet yokken sünnet derisi içerisinde biriken deri artıkları ve pamukçuklar zamanla bir tabakaya dönüşebilir. Böylece yapışıklık dediğimiz olay meydana gelir. Ayrıca kilo fazlalığı da bu durumun tetiklenmesine yol açabilir. Bunun için belli başlı önlemler almak ve eğer sünnet edilen kişi bir bebek ise temizlik işlemlerine özen göstermek gerekir. Kliniğimizde sağladığımız muayene işlemlerinden de faydalanarak bu durumu engelleyebilirsiniz.

 

Penis Derisi Yapışıklığının Çözümleri

Sünnet yapışıklığı ile ilgili oldukça tecrübeliyiz. Bu alanda sayısız kere hizmet verdik. Kliniğimizde bu alanda en etkili çözümleri uygulamaktayız. Özellikle çocuklarda sık rastlanan bu rahatsızlığı onları ürkütmeden cerrahi operasyonlar kullanarak bitirmekteyiz. Bizimle iletişime geçerek bu rahatsızlığı sonlandırabilirsiniz. Kliniğimizde sünnet yapışıklığına dair ilk yaptığımız uygulama yapışık deriyi ayırmaktır. Asıl problemin kaynağı olan bu yapışık deri cerrahi operasyon ile alınır. Yapışık deri sünnet işlemiyle beraber alınmaktadır. Böylece problemi en temelinden halletmiş oluruz.

Yapışık derinin alınmasından sonra yeni bir doku meydana gelebilir. Bu doku sarı renklidir ve kısa bir sürede iyileşme gösterir. Yaklaşık olarak 7-10 gün içerisinde bu sarı doku tamamıyla iyileşir. Böylelikle yapışık deri problemi çözülmüş olur. Kliniğimizde verdiğimiz tüm yapışık deri ameliyatları birer cerrahi operasyondur. Bu sayede ne denli ciddi bir tedavi yöntemi olduğu daha net anlaşılır. İyileşme süreci de nihayete erdikten sonra yapışık deri sorunu tamamıyla nihayete erer ve tekrardan ortaya çıkma ihtimali oldukça azdır.